Zprávy

Galerie: Biskup Jan posvětil nové zvony

Galerie: Biskup Jan posvětil nové zvony Během poutní mše svaté byly v kostele sv. Anny v Kuklenách posvěceny zvony Ludmila a Michael.

 

V neděli 26. července posvětil biskup Jan Vokál dva nové zvony, které se začátkem září rozezní částí Hradce Králové. Poutní oslavy patronky kostela - svaté Anny v Kuklenách, tak byly zvlášť slavnostní. Mše svaté se zúčastnil mimo jiné i zvonař Michal Votruba, který zvony odlil. Velký zvon má spodní průměr 71 cm, nárazový tón d2, váží 220kg a nese vyobrazení sv. Ludmily a jejího vnuka sv. Václava. Umíráček, který má spodní průměr 32 cm, nárazový tón e3 a hmotnost 21kg, je zasvěcený sv. Michaelovi. (ht)

 

Fotogalerie I

Fotogalerie II

 

Jestliže dnes světíme nové zvony, není to žádný zbožný přepych. Zvony jsou především umocněním hlasu, který na poušti tohoto světa volá a prosí Boha o naši spásu. Rozumí lidé dnes ještě mluvě zvonu?  - Já říkám: "Ano". Dennodenní vyzvánění zvonů jim dává zažít, že nesídlí v nějaké Bohem opuštěné betonové poušti, ale že "Tady jsme doma! Tady je náš domov!" Zvony nás každý den, ale zvláště v neděli svolávají k bohoslužbě a ke slavení posvátné Eucharistie. My křesťané jsme skutečně spolu a pohromadě teprve tehdy, když jsme společně v tom, co je Boží, když jsme shromážděni kolem oltáře a slavíme posvátnou Eucharistii. A my křesťané budeme opravdově spolu a pohromadě teprve tehdy, když normy a zákony našeho života budou ve shodě s Boží vůlí. Pak nám bude dána požehnaná budoucnost. Bohu ke chvále, lidem ke spáse, městu na počest, našemu lidu k požehnání.


Z kázání Joachima kardinála Meisnera
emeritního arcibiskupa v Kolíně nad Rýnem

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám