Zprávy

Slavnostní uvedení Mons. Jana Vokála do úřadu diecézního biskupa

Slavnostní uvedení Mons. Jana Vokála do úřadu diecézního biskupa Mons. Jan Vokál bude do úřadu diecézního biskupa uveden 14. 5. 2011 v Hradci Králové.

Slavnostní bohoslužba, při níž se ujme Mons. Jan Vokál úřadu diecézního biskupa, se uskuteční v sobotu 14. května 2011 v 15.00 h v katedrále Svatého Ducha v Hradci Králové. Všichni věřící jsou srdečně zváni k účasti na této historické události místní církve. Od 13.00 h je možné se zúčastnit modlitebního setkání v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Po skončení obřadu nový biskup a představitelé veřejného života pozdraví přítomné při veřejném přípitku (v cca 17.00 h) na Velkém náměstí, následovat bude recepce pro pozvané hosty v Novém Adalbertinu. Prosíme o modlitbu za celou diecézi a jejího nového pastýře.
„Přejme novému biskupu Janovi, aby přilnul k této diecézi i jejímu lidu, z něhož vyšel, a aby byl pokračovatelem toho, co zde jeho předchůdci započali a co uskutečňovali někdy i za velkých obětí a s plným nasazením všech sil,“ uvádí v doprovodném textu Mons. Josef Socha, papežský prelát zodpovědný za liturgickou přípravu.
Nad slavností převzal záštitu primátor statutárního města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink.

 

Organizační informace:
 
Část katedrály bude z organizačních důvodů vyhrazena pozvaným hostům, část bude přístupná veřejnosti do naplnění kapacity (dle pokynů pořadatelů).
Ministranti se shromáždí a na bohoslužbu připraví v kapli sv. Klimenta pod Bílou věží. Liturgické oblečení s sebou.
Bohoslužbu bude možné sledovat také na obrazovce před katedrálou a v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Bohoslužbu bude přenášet přímým přenosem televize Noe a radio Proglas.
K parkování doporučujeme využít obvyklá místa (zdarma: Malšovice - fotbalový stadion, Orlické nábřeží - Biskupské gymnázium, vnitřní okruh - zimní stadion; placené: garáže Krajský úřad-Nový pivovar, ostatní zóny v centru města). Na Velkém náměstí budou místa vyhrazena zejména VIP hostům a imobilním osobám, ostatním není parkování garantováno.
K dispozici bude WC v Novém Adalbertinu (Velké nám. 32) či veřejné WC pod Bílou věží.
Organizační kontakt: 495 063 626, biskupstvi (zavináč) diecezehk.cz.
 
Informace pro média:
 
V sobotu 14. 5. 2011 od 11:00 do 11:30 se v zasedací místnosti biskupství v Hradci Králové uskuteční tisková konference s Mons. Janem Vokálem a představiteli biskupství.
Zástupci médií, kteří se chtějí zúčastnit slavnostní bohoslužby, se sejdou ve 14:30 před Knihkupectvím U katedrály, kde obdrží potřebné informace.
Fotografové a kameramani budou mít v katedrále vyhrazen sektor vepředu, z důvodu místa není možné používat stativy a opouštět sektor. Ostatním novinářům (rozhlas, tisk, ...) bude umožněn vstup do katedrály dozadu.
Prosíme o ohleduplnost a respektování pokynů pořadatelů. Předpokládá se oblečení odpovídající významu události. Bohoslužbu bude přenášet televize Noe (společnost Telepace) a radio Proglas, na vyžádání budou nabídnuty fotografie oficiálních fotografů biskupství.
 
 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám