Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator website

Diecézní centrum pro mládež - SDM Lisabon

SDM Lisabon

Světové dny mládeže jsou mezinárodním setkáním mládeže s papežem.
Toto setkání, které je organizované katolickou církví, spojuje mladé lidi celého světa – katolíky i jiných vyznání.

Na setkání se mohou přihlásit mladí ve věku 16 – 30 let. Mladší 18 let musí vyplnit kartu mladších s osobou, která za ně ponese odpovědnost. Starší 30 let se mohou hlásit pouze do přípravného týmu.

Aktuality

Připravujeme pro Vás dvě přípravná setkání na SDM v Lisabonu. 
První přípravné setkání proběhlo 1. 4. 2023Novém AdalbertinuHradci Králové
Druhé víkendové setkání (Portugalský víkend na Vesmíru) se uskuteční v termínu 16. - 18. 6. 2023 na DCŽM Vesmír

Zároveň můžete čerpat z pravidelné katecheze. Více informací o duchovní přípravě naleznete na našich stránkách či webu svetovednymladeze.cz.


Finanční příspěvek na setkání 

Diecézní biskup Mons. Jan Vokál chce mladé podpořit v účasti na SDM v Lisabonu, a proto nabízí každému účastníkovi přihlášenému za královehradeckou diecézi finanční příspěvek ve výši 5000 Kč při účasti na SDM Lisabon (31.7.-6.8.2023) a příspěvek 6000 Kč při účasti na DVD (Dny v diecézi) Porto (25.7.2023-31.7.2023)+SDM Lisabon (31.7.-6.8.2023). O finanční příspěvek není třeba žádat. Bližší informace o poskytnutí příspěvku budou zveřejněny již brzy.

Chceme vyjádřit upřímné díky panu biskupovi za jeho velkorysost a podporu! 


Informace

Nabízíme tyto varianty prožití Světových dnů mládeže:

Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; veškerá doprava - letecky z ČR do Portugalska + z letiště na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 21 000 Kč

Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět (ubytování; strava; doprava - letecky z ČR do Portugalska + MHD Lisabon; pojištění; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 18 500 Kč

Domlouváme společnou leteckou dopravu do Portugalska a zpět. Můžete se také vydat na SDM po vlastní ose:

Poutní balíček SDM a Dny v diecézích (26. 7.–6. 8.); bez dopravy (ubytování; strava; pojištění; lítačka na MHD Lisabon; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program; NEOBSAHUJE dopravu na Dny v diecézi a zpět do Lisabonu)

- odhadovaná celková cena 10 000 Kč

Poutní balíček SDM (1. 8.–6. 8.); bez dopravy (ubytování; strava; pojištění; lítačka na MHD Lisabon; vybavení poutníka (předpokládaný obsah: taška, pláštěnka, šátek, …) a vstup na mezinárodní i český program)

- odhadovaná celková cena 8000 Kč

Jiné varianty pobytu (pouze na víkend apod.) jsou možné pouze přes přihlášení na oficiálních portugalských stránkách. Za Sekci pro mládež tyto varianty zaštiťovat nebudeme.

Přihlašování bude probíhat vyplněním přihlašovacího formuláře a zaplacením nevratné zálohy 5000 Kč. Při jejím zaplacení do 17.12. 2022, bude u doplatku sleva 1000 Kč. Zaplacenou zálohu již nelze stornovat, je možné ji převést na náhradníka, kterého za sebe sami naleznete.

Přihlašování zprovozníme v následujících dnech.

SDM je možné zorganizovat díky ochotě, schopnostem a nasazení dobrovolníků z celého světa. Budeme rádi, pokud se zapojíte do přípravného týmu. Jestliže jste jazykově vybaveni a rádi byste si vyzkoušeli mezinárodní spolupráci, můžete se přihlásit a zkusit dobrovolničení v lisabonské skupině.

Věříme, že účast na Světových dnech mládeže je zážitek na celý život a rádi bychom tuto zkušenost umožnili, co nejvíce mladým lidem. Budeme rádi za každou pomoc i podporu, jak finanční, tak modlitební. Přispět můžete buď darem na náš účet: 2602177857/2010nebo podpořit konkrétní mladé ve vaší farnosti.

Sledujte oficiální facebook SDM, a v případě dotazů se nebojte se na nás obrátit. 

 Sekce pro mládež

mail: info [at] aksm.cz ()
FB: sekcepromladez 
IG: @sekcepromladez 

David Fendrych, Sekce pro mládežAktuálně:

Aktuální informace jsou zveřejněny na webu: https://www.svetovednymladeze.cz/