O nás

Poslání církve v královéhradecké diecézi

 

Římskokatolická církev v České republice je součástí světové římskokatolické církve, jejíž hlavním představitelem ve světě je papež František. Tato světová církev se organizačně člení na tzv. místní církve, jež se označují jako diecéze. Královéhradecká diecéze se rozkládá na území Královéhradeckého kraje, větší části Pardubického kraje a částí krajů Středočeského, Libereckého a kraje Vysočina. Jejím správním centrem je Biskupství královéhradecké. Popis vnitřní struktury najdete v rubrice Biskupstvi, organizační členění královéhradecké diecéze na jednotlivé farnosti a základní informace o nich nabízí rubrika Diecéze.

 

Dále budeme pro zjednodušení používat výraz církev pro světovou římskokatolickou církev a výraz diecéze pro Královéhradeckou diecézi.

 

Církev se ve společnosti projevuje několika viditelnými způsoby, které vycházejí z jejího hlavního poslání: umožnit všem lidem, kteří o to mají zájem, setkat se s Bohem a uvést je do života s Ním a do života v církvi. Tato nabídka by měla být dosažitelná v každé farnosti, to je v každém místě, kde žijí a scházejí se křesťané, a tak „zviditelňují“ a „zpřítomňují“ živou církev a její poslání. Účelem těchto webových stránek je usnadnit vám, našim návštěvníkům, přístup k této nabídce.

 

Další text je členěn podle viditelných projevů života církve.

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám