Animátorský kurz

ANIMÁTORSKÝ KURZ 2018 - 2020

Diecézní centrum pro mládež zahájí na podzim 2018 nový ročník Animátorského kurz. Jedná se o dvouletý cyklus formačně-vzdělávacího programu pro mládež ve věku 16 - 23 let. Kurz obsahuje pět víkendových setkání ve školním roce a pětidenní soustředění o letních prázdninách na DCŽM Vesmír. Program zahrnuje formaci skrze život ve společenství, vzdělávání v otázkách víry, v učení církve, v práci s dětmi a mládeží, přednášky, diskuse, liturgii, modlitbu, tvůrčí činnost, práci i sport.

Zájemci musí splňovat tyto podmínky: být věřící, pokřtěný katolík, mít chuť dělat něco pro druhé a být z královéhradecké diecéze.

Řádně vyplněné (nutnou součástí přihlášky je doporučení kněze) je třeba zaslat na adresu DCM, Velké náměstí 32, 500 03 Hradec Králové nejpozději do 30. 9. 2018.

 

Informace na dcm (zavináč) bihk.cz nebo na telefonu: 731 493 875 (Tereza Macková). 

Přihlášky zde.

 

První víkendové setkání bude 19. - 21. 10. 2018 na DCŽM Vesmír. 

 

 

 

 

ANIMÁTORSKÉ OHLASY

 

Když jsem se před třemi lety hlásila na animátorský kurz, měla jsem s tímto pojmem spojená slova: společenství, vzdělávání, Bůh, modlitba, služba, hry, DCŽM Vesmír atd. Již po prvním setkání mi bylo jasné, že tato slova s animátorským kurzem skutečně souvisí, ale nejen to. Viděla jsem partu mladých a úžasných lidí, se kterými jsem dostala možnost se tři roky setkávat a vytvářet společenství.

 

Animátorský kurz vnímám jako hledání pokladu. Tento poklad jsme hledali pod vedením skvělých vedoucích z DCM a našeho kněze Jendy. Pokladem není certifikát za absolvování kurzu, ale tímto pokladem je především tříletá cesta, která je utvářena z množství hlubokých zážitků, společných chvil (při zpěvu, úklidu, hrách, škrábání brambor :)), příležitostí k modlitbě, svátostem, rozhovorům, k inspiraci druhými a také mnohým dalším, uchovaným v našich srdcích.

 

Nejhodnotnějším pokladem pro mne (díky vzdělávacím přednáškám otce Jendy) je prohloubení vztahu s Bohem a získání blízkých vztahů a přátelství, která vytrvají, věřím, že navždy.

 

Verča Rosová

 

 

 

 

V naší farnosti nebyl žádný člověk, který by vedl spolčo a pro mě bylo velmi lákavé tuto funkci zastávat, ale nevěděl jsem jak a kde začít, proto jsem se přihlásil na Animátorský kurz.

 

Očekával jsem, že se tam naučím všechno potřebné pro vedení dětí a mládeže, ale naučil jsem se tam ještě mnohem více.

 

Animátorský kurz mi otevřel oči, ale hlavně srdce. Poznal jsem spoustu nových lidí a naučil se, jak pracovat v týmu, jak naslouchat druhým a jak tvořit společenství. Dokázal jsem navázat nové vztahy, ale hlavně jsem si prohloubil svůj vztah s Bohem.

 

Jan Preclík

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám