Spolky a občanská sdružení

Na území královéhradecké diecéze působí celá řada křesťanských občanskýkch sdružení a spolků, které vyvíjejí kulturní, vzdělávací, sociální či sportovní činnost.
Níže uvedený seznam není úplný, postupně ho doplňujeme. Chcete-li přidat odkaz na vaši organizaci, napište administrátorovi stránek: admin (zavináč) bihk.cz.

Akademické týdny
"Akci „Akademické týdny“ je možné popsat z hlediska obsahu jako pásmo přednášek, debat, koncertů nebo dalších kulturních a odlehčujících akcí. Z pohledu účastníků se jedná o setkání za účelem získání lepšího rozhledu v otázkách odborných i obecných, za účelem vzájemného obohacení v diskusích i odpočinku. Každoročním opakováním od r. 1991 se staly tradiční součástí kulturního života Nového Města nad Metují." - dle vlastních webových stránek.

Rodinný dětský domov Žichlínek (okres UO)
Z vlastních www stránek:
"Mezi těmi, kteří naši pomoc potřebují nejvíce, jsou děti, které následkem životních osudů přišli o to nejcennější, o teplo domova. V současné době v různých výchovných ústavech přebývá kolem 20 tisíc dětí. Některé z nich měly to štěstí, že našly náhradní pěstounskou nebo adoptivní rodinu. Jiné našly zázemí v SOS vesničce nebo v jednom z mála rodinných dětských domovů. Většina dětí vyrůstá v podmínkách, které zdaleka nepřipomínají domov. Proto se naše Lanškrounská farnost rozhodla malým dílem přispět k vytvoření takového prostředí, ve kterém by asi 8 až 12 dětí našlo něco co jim bude maximálně nahrazovat rodinné prostředí."

Křesťanské rodinné centrum Sedmikráska

 

Křesťanské rodinné centrum SEDMIKRÁSKA je místo, které podporuje rodiny, matky, otce a všechny, kteří celodenně pečují o dítě v předškolním věku, v jejich rodičovské roli. KRC Sedmikráska umožňuje setkání na různých programech, nabízí aktivní způsob trávení volného času a posiluje tím příznivé vztahy v rodinách. Od doby vzniku, v roce 1999, se Sedmikráska stala místem, jehož programová nabídka rovněž ulehčuje rodičům nástup zpět do zaměstnání, protože jsou neustále v kontaktu s dalšími lidmi - navazují zde společenské a přátelské vztahy, posilují svoje sebevědomí.

 

Orel - křesťanská tělovýchovná organizace
Orel je křesťanskou sportovní organizací, která se věnuje především sportu pro všechny. Má více než 90-letou tradici a v současnosti má 15000 členů v celé České republice. Mezi nejrozšířenější sporty v Orlu patří: florbal, stolní tenis, malá kopaná a volejbal. Sídlem orgaizace je Brno. Adresa www stránek je www.orel.cz.

 

V královéhradecké diecézi působí tyto jednoty:

Bohuslavice n. Metují, Černilov, Červený Kostelec, Česká Třebová, Dolní Čermná, Dolní Dobrouč, Hlinsko v Čechách, Hradec Králové, Hronov-Zbečník, Krouna, Lomnice n. Popelkou, Lukavice p. Letohrad, Nová Paka, Nové Město n.Metují, Oldříš, Orlice p. Letohrad, Polná, Přelouč, Rohozná, Studenec u Horek, Šonov, Třebechovice, Úpice, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto

Nezisková organizace YMCA Setkání
Jsme nezisková organizace YMCA Setkání, která již 2,5 roku působí v objektu bývalého kláštera sester Nejsvětější svátosti v Albeřicích (východní Krkonoše). Dům provozujeme jako školící a rekreační středisko zvláště pro křesťany a křesťanské rodiny.
Cílem našeho sdružení je upevnění vztahu v rodinách, podpora manželů, rodin s dětmi.
Pořádáme po celé republice programy zaměřené na obnovu manželských vztahů (Manželská Setkání - Kroměříž, Frenštát), víkendy pro otce s dětmi, pro matky s dcerami a tábory rodin.
V našem domě v Krkonoších (Dům Setkání) tyto programy nabízíme a po zbývající dobu je dům k dispozici podobně založeným programům, exerciciím, duchovním obnovám, rekreacím, školám v přírodě, lyžařským výcvikům apod. Více o našem sdružení najdete na www.setkani.org, kde je odkaz i na vlastní stránky domu www.alberice.setkani.org.

 

Unie otců – otcové za práva dětí

Občanské sdružení Unie otců má tu čest spojovat a zastupovat otce a muže bez rozdílu vzdělání, národnosti, věku, politického či náboženského přesvědčení. Usiluje o správnou funkci rodiny a její stabilitu. Podporuje snížení rozvodovosti, a sice porozuměním správného úkolu muže a ženy, pochopením a učením se role otce a matky. Vystupuje proti omezování práv dítěte, hlavně pak proti omezování práva na oba rodiče. 

 

Zebín - občanské sdružení
Toto křesťanské občanské sdružení čerpá ze spirituality komunity v Taizé. Název sdružení pochází od přírodní památky Zebín nedaleko Jičína, na které najdeme ekumenickou kapli sv. Máří Magdalény, o niž se členové sdružení starají. Na svých internetových stránkách píší, že chtějí být ku prospěchu všem, cílem je vytvářet z našeho světa společný domov. K jejich aktivitám patří mj. říjnový ekumenický festival pořádaný od roku 2001. Více informací hledejte na www stránkách občanského sdružení. 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám