Studio Vojtěch Radia Proglas

 

 

Královéhradecké studio Vojtěch Radia Proglas začalo fungovat na podzim roku 1999. Ve studiu od jeho vzniku působil Petr Polehla, v roce 2006 jej na malou část úvazku nahradil Vojtěch Macek, biskupský sekretář v Hradci Králové. V roce 2007 se k němu přidal P. Tomáš Rastislav Höger OPraem., kaplan v Havlíčkově Brodě a excurrendo administrátor farností Pohled a Šlapanov. Vojtěch Macek se věnoval hlavně zprávám, pozvánkám a myšlenkám na den, Tomáš Höger měl na starosti především výrobu regionálních pořadů. Od srpna 2012 převzal činnost studia Vojtěch za oba původní kolegy Martin Weisbauer, který má nyní na starosti pokračovat ve všech uvedených činnostech. Od ledna roku 2013 má studio Vojtěch nově vybudovaný prostor v přízemí budovy Nového Adalbertina v jižním traktu v místnosti č. 23 na Velkém náměstí v Hradci Králové. Pracuje již s plnohodnotným technickým vybavením. V listopadu začal s Martinem Weisbauerem spolupracovat Ladislav Holoubek, který vypomáhá ve studiu jako asistent redaktora. V prosinci založilo studio Vojtěch vlastní facebookové stránky pro lepší interakci s posluchači. Naleznete zde i informace, které se již nevešly do vysílání.

 

Od získání vlastních nových prostor se činnost neustále rozšiřuje. Studio získává informace a náměty pro vysílání z území královéhradecké diecéze římskokatolické církve - tedy z Královéhradeckého a Pardubického kraje, a také z částí krajů Vysočina (Havlíčkův Brod, Humpolec, Polná), Středočeského (Kutná Hora, Poděbrady, Čáslav) a Libereckého (Jilemnice). Studio mediálně spolupracuje s nejrůznějšími institucemi, organizacemi i jednotlivci, kteří pracují především v oblasti kulturní, náboženské či sociální a jejichž činnost je obohacující i inspirující pro nás ostatní.

 

Kromě příspěvků do zpravodajských bloků Radia Proglas zpracovává studio také vlastní regionální pořady, které jsou vysílány každý měsíc, vždy čtvrté úterý v měsíci ve 22.00h.

 

Na pondělky, středy a pátky zpracovává studio pro posluchače pozvánky na zajímavé akce v diecézi. Každou první neděli v měsíci v 18.00h vysílá živě "Modlitbu rodin", každý lichý týden ve čtvrtek vysílá v přímém přenosu v pravé poledne modlitbu "Anděl Páně" a každou čtvrtou středu v měsíci vysílá živě modlitbu růžence. Kromě toho přispívá studio svými pořady i do jiných cyklů – např. "Dotýkání světla", "Oktáva", "Jak se vám líbí", "Vítejte, senioři!" a podobně.

 

V roce 2014 připravilo studio k tomuto jubilejnímu roku 350. let existence královéhradecké diecéze 12ti dílný cyklus pořadů s názvem "Královéhradecká diecéze v proměnách času". Další CD, které vzniklo ve studiu Vojtěch, je 11ti dílný populárně vzdělávací cyklus, natočený ve spolupráci s P. Davidem Boumou, přednášející na Katolické teologické fakultě Univerzy Karlovy v Praze, Katedře fundamentální a dogmatické teologie a na Univerzitě Hradec Králové, Katedře kulturních a náboženských studií. Nese název "O katechezi od Adama" a nabízí nové a neotřelé pohledy na věrouku a moderní katechezi katolické církve a snaží se pojmout okolnosti, hlavní obsahy i způsoby katecheze.

 

Přímo ve studiu Vojtěch si můžete také zakoupit různé předměty, např. hodnotná CD se vzdělávacími cykly za výhodné ceny, USB flash s nahranými vzdělávacími cykly, propagační předměty, apod. Dále lze si půjčit i koupit digitální rádia DAB pro příjem digitálního vysílání a studio poskytuje veškeré poradenství v této oblasti všem zájemcům o lepší příjem Radia Proglas.

 

Kontakt: Velké náměstí 32 (Nové Adalbertinum), 500 03 Hradec Králové, vojtech (zavináč) proglas.cz, tel.: 495 063 423, mobil: 739 038 720 (Martin Weisbauer, vedoucí studia)

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám