Zprávy

Kostka pro Biskupské gymnázium

Kostka pro Biskupské gymnázium Moderní prostory s potřebným technickým vybavením již brzy získá hradecké církevní gymnázium.

 

Dlouhé roky stojí u budovy Biskupského gymnázia v Hradci Králové objekt ve tvaru kostky. A právě budova Kostky, kterou královéhradecké Biskupství zakoupilo od Univerzity Hradec Králové, se nyní pro Biskupské gymnázium rekonstruuje.

 

„Budovu v 70. letech postavila místní Univerzita a Pedagogická fakulta v ní měla učebny, kabinety a kanceláře. Teď se budova Kostky zcela dispozičně promění. Na každém patře vznikne jedna velká místnost pro výuku polytechnických předmětů. Původní schodiště zanikne a nové, včetně bezbariérového přístupu s výtahem, vznikne v prosklené přístavbě, která zaplní prostor mezi budovou BIGY a Kostkou“, sdělil k probíhající investiční akci Biskupství Jiří Häuszler, vedoucí stavebního oddělení Odboru správy majetku.

 

„Historickou budovu dnešního církevního gymnázia jsme získali v 90. letech jako velmi nedovybavenou pro výuku fyziky, chemie či biologie, protože v ní Pedagogická fakulta učila pouze humanitní předměty. Díky rekonstrukci Kostky získáme nyní odborné učebny, které budou kombinované i s laboratořemi. Například součástí učebny biologie budou pitevní stoly a třeba matematická učebna získá prostor s počítači“, popsal s nadšením nadcházející technický rozvoj Biskupského gymnázia jeho ředitel Jiří Vojáček. Podle něho budou nově získané prostory velmi dobře využity také v rámci okresního a krajského kola biologické olympiády, kdy do současné doby zažívali organizátoři soutěže velkou prostorovou tíseň. Rekonstrukce v celkové výši 45 milionů korun bez DPH by měla být dokončena v roce 2020. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám