Zprávy

Zástupci COMECE se setkali s papežem

Zástupci COMECE se setkali s papežem Setkání se zúčastnil i královéhradecký biskup Jan Vokál, který je místopředsedou COMECE (Komise biskupských konferencí Evropské unie).

 

Během setkání, které trvalo přes půl hodiny, sdělil papež František zástupcům COMECE, že se obává o mír na evropském kontinentě a diskutovalo se o rostoucím nacionalismu a nedávných evropských volbách. 

 

Podle předsedy COMECE, lucemburského arcibiskupa Jean-Clauda Hollericha, je skutečnost, že se papež František obává o mír v Evropě pochopitelná vzhledem k vítězství mnoha nacionalistických sil v Evropě. "Vidíme riziko návratu do národního státu a z historie víme, co znamenal národní stát,"dodal pro italský webový portál ACI Stampa arcibiskup Hollerich. Také poukázal na to, že tématem konverzace byla migrace, protože „když lidé klepou na evropské dveře, není možné, že jim nepomůžeme“.

 

Královéhradecký biskup Jan Vokál připomenul papeži Františkovi, že příští rok se bude konat v Maďarsku - srdci Evropy - Mezinárodní eucharistický kongres. Biskup Vokál vyjádřil přání, aby tato akce byla úspěšná, obohacující, dala mladým lidem naději a ukázala jedinečnou křesťanskou rodinu. Svatý otec nesdělil, jestli se akce zúčastní, "ale my tajně doufáme, že přijede," dodal biskup Vokál. 

 

P. Oliver Poquillon, generální tajemník COMECE, zdůraznil při setkání se Svatým otcem, že pro Evropu dnes existují dvě hlavní výzvy: první je demografická výzva, která se týká otázek jako jsou migrace a stárnutí obyvatelstva. Je tedy nutné vybudovat společnost podporující začleňování, ve které nikdo není vyloučen. Druhá výzva se týká společnosti, která stále více horizontální. "Církev - jak zdůraznil - má 2000 let zkušeností v dialogu a jsme připraveni ji sdílet." (zdroj: cirkev.cz)

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám