Zprávy

Noc kostelů na kole

Noc kostelů na kole V pátek 24. května se uskuteční 2. ročník putování na kole po okolí Hradce Králové.


„Minulý rok byl velice úspěšný. Na putování se vydalo přes 50 cyklistů a to všech věkových kategorií. Z proběhlé akce mi zůstaly dva velmi silné zážitky. Zaprvé, že putování mělo neočekávaný ohlas a za druhé jsem podcenila zdatnost účastníků. Na některá místa jsme dorazili i s 30 minutovým předstihem.“ říká organizátorka akce Markéta Bělohlávková. A s úsměvem dodává „Ihned po dosažení cíle se ti odvážnější začali ptát, kam vyrazíme příště. A při loučení zaznívalo „tak příští rok”. Zorganizovat to znovu je vlastně „povinnost”, už jen kvůli těmto nadšencům”.

 

Naplánovaná je letos jedna trasa. Povede z Hradce Králové přes Pouchov, Černilov, Číbuz, Smržov, Holohlavy, Lochenice a zpět do Hradce. Na 44 km trase je naplánována návštěva 8 kostelů. Vyrazíme společně v 17:00 od katedrály sv. Ducha. Předpokládaný návrat bude po 21 hodině.

V každém kostele bude na  cyklopouníky čekat krátký program a za navštívení kostela dostanou cyklisti památeční razítko do poutnického pasu. V cíli cesty, Kostele Nanebevzetí Panny Marie, čeká cyklisty malé pohoštění.

 

 „Myšlenkou Noci kostelů je zprostředkovat široké veřejnost setkání s křesťanstvím, jeho kulturním dědictvím i myšlenkami prostřednictvím zážitků. A my si myslíme, že seznámit se s křesťanstvím se dá i skrze sport,“ říká Petra Kolčavová.

 

Je potřeba po zimě provětrat kolo,

říká si na jaře cyklistů mnoho.
A což takhle si zasportovat,

a přitom pár kostelů trochu poznat?
To je výzva cyklistických ctitelů,

vyrazíme společně na Noc kostelů! :)


Plakát 

Pořadatelem je Biskupství Královehradecké a akce je určena pro širokou veřejnost. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám