Zprávy

DUHA oslavila 10 let existence

DUHA oslavila 10 let existence Hořický kostel Narození Panny Marie a Biograf na Špici zaplnili v pátek 29.3. příznivci Domácího hospice DUHA.

 

 

 

Oslavu 10. narozenin hořického Domácího hospice DUHA připravil jeho tým ve velkém stylu. Ač stáli jeho zakladatelé manželé Jana a Pavel Sieberovi na jeho počátku prakticky s prázdnýma rukama, podařilo se jim nakonec s jejich týmem „vydolovat ze země“ velkolepé dílo.

 

„Dostávám občas otázku, proč se právě hořické DUZE dostává zvláštní podpory, přestože jsou v naší diecézi další dobré projekty obdobného zaměření. Moje odpověď zní vždy takto. Domácí hospic DUHA neúnavně a vynalézavě hledá cesty, jak nemocné, trpící a umírající přiblížit ke Kristu, jak zabezpečit nejen jejich tělo, ale jak jim i jemně nabídnout pomoc pro jejich duši. A protože toto vše mají v DUZE promodlené a postavené na eucharistii a hluboké mariánské úctě, daří se jim to. A to i ve chvílích, kdy se zdá, že není žádná naděje. To je potenciál DUHY, zde vidím a věřím, že jde o dílo Boží“, řekl v pátek 29.3. při odpolední slavnostní bohoslužbě v hořickém kostele Narození Panny Marie diecézní biskup Jan Vokál.

 

Další program oslavy se následně odehrával v Biografu na Špici, kde jednotlivé výstupy gratulantů zpestřila čtveřice mladých cellistů z hudebního tělesa Prague Cello Quartet. Mezi pozvanými hosty a řečníky byl i starosta Hořic v Podkrkonoší Aleš Svoboda, který prohlásil, že se hospic Duha stal jedním z atributů Hořic, a že si na začátku jeho působení nikdo nepomyslel, kam až se se svojí prací dostane.

 

„Moje žena Jana na začátku naší snahy vybudovat v Hořicích domácí hospicovou péči řekla, že Hořice jsou nejen městem kamenné krásy, ale také městem kamenných srdcí. Jsme rádi, že dnes můžeme o těchto srdcích říci pravý opak“, řekl na podiu ředitel hospice MUDr. Pavel Sieber, který poděkoval všem sponzorům a institucím podporujícím činnost hořické DUHY.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám