Zprávy

Biskupové se společně vydali do Svaté země

Biskupové se společně vydali do Svaté země I s představiteli Konference vyšších řeholních představených mužských a ženských řádů prožijí společné exercicie.

 

Čeští a moravští biskupové i představitelé Konference vyšších řeholních představených mužských i ženských řádů (KVŘP) navštíví ve dnech 11. - 20. března Svatou zemi, kde se budou letos konat jejich společné exercicie a rovněž 117. plenární zasedání ČBK.

 

Členové ČBK a KVŘP navštíví místa ve Svaté zemi, která jsou úzce spojena s dějinami křesťanství jako Nazaret, hora Blahoslavenství, Kafarnau, Betánie, místo Ježíšova křtu a další.  

Nevynechají samozřejmě ani Jeruzalém, kde je čeká mimořádné slavnostní přivítání a představení u Jaffské brány. Za doprovodu stráže latinského patriarchy se přesunou do chrámu Božího hrobu, kde budou pak uvítáni latinským, řeckým a arménským patriarchou jeruzalémským. Toto slavnostní uvítání se koná vždy, pokud Jeruzalém navštíví kardinál. V české delegaci je přítomen kardinál Dominik Duka OP, předseda ČBK.

Členové ČBK a KVŘP zavítají i na další posvátná místa tohoto města jako Olivetská hora, Getsemanská zahrada nebo chrám Božího hrobu. Jelikož se jedná o exercicie, biskupové se budou společně modlit, meditovat a slavit bohoslužby. Exercitárorem je P. doc. Jaroslav Brož, biblista, odborník na Nový zákon.

 

Na duchovní cvičení bude navazovat i 117. plenární zasedání ČBK, na kterém budou biskupové a představitelé řeholí mimo jiné debatovat o situaci církve v dnešní společnosti, probírat podněty z komisí a rad (např. ze sekce pro mládež, liturgické komise či rady pro ekumenismus) a nebo ze zabývat situací ve společnostech spadajících pod ČBK. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám