Zprávy

Věda, víra a skauting

Věda, víra a skauting Marek Orko Vácha nebo Jiří Padevět, to jsou hosté letošního skautského semináře ve Skutči, který se koná 23. března.

 

Svoji přednášku zde bude mít kněz a teolog Marek Orko Vácha, badatel Jiří Padevět, přeživší holocaustu Michaela Vidláková či poslanec Marek Výborný.

 

„Jsme rádi, že dokážeme oslovovat významné hosty, kteří jsou ochotní k nám přijet. Skuteč je přeci jen menší město než Praha a Brno, kde se také konají semináře ELŠ“, říká organizátor Martin Pavliš, jehož skautské jméno je Krokodýl.

 

Již třetí ročník v Kulturním klubu Skuteč pořádají společně skutečští skauti a představitelé speciální vzdělávací složky Junáka Ekumenické lesní školy. Na organizaci se podílí také místní katolická farnost. Vstupné pro každého účastníka je 70 korun.

 

Vzhledem ke kapacitě sálu je dobré se předem zaregistrovat přes přihlašovací formulář na stránkách els.skauting.cz/seminar/skutec. Pomocí něj si lze zajistit také oběd.

 

Součástí programu této jednodenní akce jsou i výstavy a prezentace činnosti skautských oddílů. Předávat se budou ocenění významným členům Skutečského střediska.

 

„Naší snahou je zvát na seminář i širokou neskautskou veřejnost, pro kterou může být zajímavé setkat se osobně s předními kulturními i politickými osobnostmi naší země“, vysvětluje skutečský děkan Jan Linhart. V minulých letech na této konferenci vystoupil například senátor Pavel Fischer, biskup František Radkovský, Věra Sosnarová nebo Jiří Grygar.

 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám