Zprávy

Mariánská konference v Koclířově

Mariánská konference v Koclířově Stovky poutníků, včetně delegátů národní konference Světového apoštolátu Fatimy (WAF) v ČR, přijeli ve dnech 4.-7.10. do centra Českomoravské Fatimy v Koclířově.

 

Společně poděkovali za 1. výročí svěření a zasvěcení České republiky Bohu skrze Neposkvrněné Srdce Panny Marie. V rámci již 276. pouti, takzvané 1. soboty, a zároveň v hlavní den konference potvrdili delegáti pro další roky Mons. Pavla Dokládala ve službě národního prezidenta hnutí. Královéhradecký biskup Jan Vokál byl hlavním celebrantem pontifikální bohoslužby v přírodním areálu sv. Jana Pavla II., která zahájila slavnostní den. 

 

„Z hlediska porovnání dnešních našich spolupracovníků z řad laiků s dobou, kdy jsme v Koclířově začínali, jsme v naprosto jiné situaci. Z obyčejných lidí se za ty roky vyprofilovali schopné osobnosti, které aktivně pracují v regionálních centrech, ale i na celostátní úrovni. Jejich věkový průměr 41 let je skvělý, protože v začátcích byli všichni většinou důchodového věku“, říká k současné situaci ve společenství kolem Českomoravské Fatimy její staronový prezident Mons. Pavel Dokládal, podle něhož se zásadně změnil i pohled na modlitbu růžence, která byla dříve považovaná téměř až za středověký přežitek.

 

Představeni byli i noví členové Stálé rady a Správní rady hnutí. „Tito laici společně s vedoucími sedmnácti regionů modlitebních skupin v naší zemi podle mezinárodních stanov hnutí přijali poslání evangelizovat a současně šířit a předávat autentické poselství Fatimy, ale také zajištovat chod národního centra a poutního místa Fatimy v Koclířově“, dodává k organizaci celostátního mariánského hnutí Hana Frančáková, další stěžejní osobnost duchovního života vycházejícího do celé země z Koclířova.

 

„Na počátku 90. let byla velká nouze o formaci, takže lidé konzumovali jakékoliv mariánské iniciativy, často chaoticky. Nejpodstatněji to vyjádřil otec biskup Jan, který řekl, že osobnost Panny Marie není v Církvi nějaký doplněk, ale její postavení je výlučné a já říkám, že patří do duchovní extraligy. A toto se již odráží nejen v mariánském hnutí, ale má to odraz v celé Církvi“, popsal současnou situaci muž, stojící téměř třicet let za koclířovskými aktivitami. U příležitosti 1. výročí byla vydána nová publikace Fatima 100+1. Je společným ohlédnutím a díkůvzdáním za jubileem 2017. 


Fotogalerie

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
"Hospodine mauč nás počítat naše dny, ať dojdeme moudrosti srdce!"
Žl 90,12

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám