Zprávy

Senioři se setkali se svým biskupem

Senioři se setkali se svým biskupem Diecézní setkání seniorů 2018 se uskutečnilo na téma Svědectví minulosti, naděje budoucnosti.

 

Senioři z celé diecéze se potkali ve čtvrtek 18.10. na svém  celodiecézním setkání v Hradci Králové. A bylo znát, že si společenství s diecézním biskupem a pozvanými hosty užívali. Hned na začátku všechny pozdravil Vladimír Derner, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje. Jeho slova, že jsou senioři důležitým článkem společnosti a že jsou odpovědni za předávání hodnot našeho národa dalším generacím, se nedala přeslechnout.

 

Dopolední program otevřela mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Sloužil ji biskup Jan Vokál a zahájil ji s humorem sobě vlastním slovy: “Mohu dnes již hrdě říct, že od minulého měsíce patřím také mezi seniory. Zjišťuji, že to má i své výhody, třeba slevu na lyžařskou permanentku.“ Rozesmál tak celý kostel. Ve své homilii biskup Jan mimo jiné zopakoval nedávno vyřčená slova papeže Františka, abychom se varovali rigidních křesťanů a sami zkoumali svá srdce, zda jsou otevřena působení Boží milosti.

 

Pro seniory byly připraveny tři přednáškové bloky. Dr. Toman Brod vyprávěl o svých zkušenostech jako přeživší holokaustu. P. Miloslav Fiala pak zavzpomínal na své působení v královéhradecké diecézi v době komunismu a přiblížil i další etapy svého života. A z Bruselu přijela do Hradce Králové Michaela Šojdrová, která otevřela téma kolem Istambulské smlouvy a přijímání uprchlíků, zvláště malých dětí do naší země. „U vzniku Evropské unie stáli křesťané, kteří si uměli odpustit. Přes všechny ty obrovské křivdy, které se v Evropě staly mezi Němci, Francouzi, Čechy, Slováky a dalšími národy. Před dvěma lety navštívili Evropský parlament prezidenti Izraele a Palestiny. Izraelský prezident tehdy prohlásil, že na Blízkém Východě, mezi Izraelem a Palestinou dojde k míru jedině tehdy, když si národy podají ruce a usmíří se“, pronesla ve svém příspěvku europoslankyně. O veselý závěr seniorského dne, který připravilo Diecézní centrum pro seniory, se postarala cimbálová muzika. Protože nejen chlebem je i křesťan živ. Akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.


Fotogalerie

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
"Hospodine mauč nás počítat naše dny, ať dojdeme moudrosti srdce!"
Žl 90,12

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám