Zprávy

Barokní festival s požehnáním městu

Barokní festival s požehnáním městu V Litomyšli proběhne od 15. do 19.8. již třetí ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, pořádaný Římskokatolickou farností.

 

Nejrůznější kulturní a duchovní akce připomenou dědictví baroka a přispějí tak do rozmanité mozaiky kulturního života města.Letošní ročník se uskuteční ve dnech 15.–19. srpna. „Novinkou bude připomenutí kultu sv. Viktorína z Amiterna, který je od dob litomyšlského biskupství patronem města. U jeho relikvie v proboštském chrámu se v pátek 17. srpna uskuteční prosebná pobožnost za město Litomyšl a jeho obyvatele, která bude uzavřena požehnáním městu z terasy před kostelem. Na počest tohoto světce a na úmysl za Litomyšl bude následně slavena mše svatá s barokní hudbou“, sdělil k programu jeden z organizátorů Vít Večeře.

 

Program, letos o něco kratší než v předchozích letech, je však opět bohatý a rozmanitý. Zahájí jej slavnostní bohoslužba, po které bude následovat procesí městem a pobožnost u mariánského sloupu. V kapli zámeckého pivovaru promluví ve čtvrtek 16. srpna doc. Martin Pavlíček o barokním sochařství na litomyšlsku. Každoroční součástí festivalu bývá výlet za hranice města. Ten letošní bude přímo poutí na Horu Matky Boží v Králíkách. V rámci projektu je připraven i hudební večer s Claudiem Monteverdim a vokálním souborem EnRe. Pontifikální mši svatou odslouží v piaristickém kostele Nalezení sv. Kříže Jan Baxant, biskup litoměřický a zazní při ní skladba Messe à sept voix v podání souboru La Bilancetta. I letos zůstávají všechny všechny akce zdarma. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Humor a láska: olej ve shonu všedního dne.
F. Zanke

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám