Zprávy

Barokní festival s požehnáním městu

Barokní festival s požehnáním městu V Litomyšli proběhne od 15. do 19.8. již třetí ročník duchovně kulturního festivalu Litomyšlské dny barokní tradice, pořádaný Římskokatolickou farností.

 

Nejrůznější kulturní a duchovní akce připomenou dědictví baroka a přispějí tak do rozmanité mozaiky kulturního života města.Letošní ročník se uskuteční ve dnech 15.–19. srpna. „Novinkou bude připomenutí kultu sv. Viktorína z Amiterna, který je od dob litomyšlského biskupství patronem města. U jeho relikvie v proboštském chrámu se v pátek 17. srpna uskuteční prosebná pobožnost za město Litomyšl a jeho obyvatele, která bude uzavřena požehnáním městu z terasy před kostelem. Na počest tohoto světce a na úmysl za Litomyšl bude následně slavena mše svatá s barokní hudbou“, sdělil k programu jeden z organizátorů Vít Večeře.

 

Program, letos o něco kratší než v předchozích letech, je však opět bohatý a rozmanitý. Zahájí jej slavnostní bohoslužba, po které bude následovat procesí městem a pobožnost u mariánského sloupu. V kapli zámeckého pivovaru promluví ve čtvrtek 16. srpna doc. Martin Pavlíček o barokním sochařství na litomyšlsku. Každoroční součástí festivalu bývá výlet za hranice města. Ten letošní bude přímo poutí na Horu Matky Boží v Králíkách. V rámci projektu je připraven i hudební večer s Claudiem Monteverdim a vokálním souborem EnRe. Pontifikální mši svatou odslouží v piaristickém kostele Nalezení sv. Kříže Jan Baxant, biskup litoměřický a zazní při ní skladba Messe à sept voix v podání souboru La Bilancetta. I letos zůstávají všechny všechny akce zdarma. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Dobrý rodič nešetří svou náruč, ale nezapomíná svěřovat své děti do Božích rukou.
Vojtěch Kodet

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám