Zprávy

Oslava svátku sv. Jakuba v Kutné Hoře

Oslava svátku sv. Jakuba v Kutné Hoře Svatého Jakuba, patrona poutníků, ale také patrona farnosti, si připomene Kutná Hora ve dnech 21. – 22. 7.

 

Oslava svátku sv. Jakuba začne již tradičně v sobotu večer ve farním kostele koncertem k oslavě svatého Jakuba, při němž zazpívá Eva Štrumplová a na varhany zahraje Pavel Černý.

 

Nedělní slavnostní mši svatou bude celebrovat Mons. Karel Herbst, SDB, emeritní pomocný biskup pražský. Liturgii doprovodí svým zpěvem účastníci Letního semináře Klubu sbormistrů. Po mši svaté se sváteční dění bude odehrávat na plácku pod lípou před arciděkanstvím, kde bude připraveno občerstvení s dobrotami z farní kuchyně a jazzové hudební posezení. Následně děti (a nejen ony) se mohou podívat na Houpací pohádky, které zahraje Studio DAMÚZA. V kostele sv. Jakuba se pro milovníky historie během dopoledne i odpoledne bude konat komentovaná prohlídka fresek z 15. století a ve farním sále arciděkanství odpoledne proběhne přednáška paní Jitky Jonové na téma Církev a stát v době První republiky. Svátek se uzavře slavnostními nešporami v kostele sv. Jakuba. Podrobný program lze nalézt na webu farnosti (www.khfarnost.cz).

 

Jednotlivé části programu jsou volně přístupné, přijďte tedy oslavit svátek svatého Jakuba spolu s farností.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Jděte ve stopách duhy, jděte ve stopách písně, a vše kolem vás bude krásné. Cestu z každé neprůhledné mlhy najdete ve stopě duhy.
Navažská píseň

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám