Zprávy

TOK - tajemno i tanec na náměstí

TOK - tajemno i tanec na náměstí V týdnu od 21. do 27. května v Hradci Králové proběhne již pátý ročník Týdne otevřených kostelů (TOK).

 

„Je to týden, kdy bychom chtěli zavést do kostelů kroky lidí, kteří je běžně nenavštěvují. Kostely vždy byly centrem náboženského, ale i kulturního a společenského života. Naším cílem je nabídnout čas a prostor, který je příjemný všem lidem, bez ohledu na vyznání a přiblížit jim křesťanství takové jaké je v 21. století,“ říká organizátorka projektu Petra Kolčavová.

 

Letos v květnu je pro návštěvníky připraven festival, koncerty, poezie, taneční dramatizace, divadlo, interaktivní večer, besedy i sport.

 

Jan Sklenář a Babička olomouckého kraje na Týdnu otevřených kostelů

Jedním z hlavních lákadel ročníku 2018 je nepochybně festival s názvem Mladí nejen pro mladé, kde se můžeme těšit na dynamické mladé umělce a osobní příběh člověka, který se vyléčit ze závislosti na drogách. Dalším zásadním bodem programu je beseda se slavným hradeckým hercem Janem Sklenářem na téma Od kultury k víře, od  víry ke kultuře. V neposlední řadě návštěvníky čeká netradiční setkání s Miss babičkou olomouckého kraje Julií Suchou.

 

„O životě“ se mluví často a v různých souvislostech, na úrovni mezinárodních konferencí i v hospodě u piva. Co to ten život ale vlastně je? Letošním tématem Týdne otevřených kostelů je proto právě život, jak ho chápe křesťanství.

 

Hlavní tematický večer s názvem Kolik stojí jeden život proběhne v pondělí 21. 5. 2018 v 18:00 v kapli sv. Klimenta na Velkém náměstí.

 

Pořadatelem TOK je skupina křesťanů z Hradce Králové pod záštitou Biskupství Královéhradeckého a Města Hradec Králové ve spolupráci s Církví českobratrskou evangelickou. Akce je určená široké veřejnosti z Hradce Králové a okolí. Více informací na stránkách www.tok-hk.cz.

 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám