Zprávy

Osobnosti naší diecéze získaly ocenění

Osobnosti naší diecéze získaly ocenění Biskup Josef Kajnek, Mons. Josef Suchár a P. Josef Kordík převzali z rukou hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána pamětní medaile.

 

 

Pamětní medaile hejtmana Královéhradeckého kraje v úterý 8. května dostali také v rámci oslav výročí konce II. světové války na Pivovarském náměstí hasiči, policisté, záchranáři, ale také několik desítek osobností, které v posledním roce obohatily život v Královéhradeckém kraji. Při předávání ocenění mimo jiné zaznělo:


P. Josef Kordík

Kněz, disident a bývalý vězeňský kaplan ve Valdicích, který byl po podepsání Charty 77 zbaven státního souhlasu k výkonu kněžského povolání, pronásledován Státní bezpečností a následně i odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody. K výkonu kněžského povolání se mohl vrátit až v roce 1989. Od té doby působí v Železnici.

 

P. Kordík se nikdy nebál projevovat své názory. Je neúnavným bojovníkem za pravdu a spravedlnost.

 

Mons. Josef Kajnek

Významně se zasloužil o obnovu farního života v Královéhradecké diecézi po roce 1989. Od roku 1998 pečuje o vězeňské kaplany. Aktivně se účastní akcí pro seniory a skauty, navštěvuje nemocné a podporuje domácí hospicovou péči.

 

Mons. Josef Suchár

Dlouholetý prezident Diecézní charity Hradec Králové. Pracuje také jako biskupský vikář pro diakonii a sídelní kanovník Kolegiátní kapituly v Litomyšli. Je farářem v pohraniční osadě Neratov, která po odsunu Němců téměř zanikla. Se svými spolupracovníky z občanského sdružení Neratov do ní vrací život a pracuje na obnově barokního kostela Nanebevzetí Panny Marie.

 

 


Zdroj: https://hradecky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-ve-svatecni-den-byli-vyznamenani-nejen-hasici-20130509.html

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Kromě člověka všichni živí tvorové vědí, že základním životním cílem je radovat se ze života.
Samuel Butler

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám