Zprávy

Na kole Nocí kostelů

Na kole Nocí kostelů V pátek 25. 5. se koná jedinečná, mezinárodní Noc kostelů. V Hradci Králové jsme letos na oslavu jejího 10. výročí v ČR vytvořili inovaci - Noc kostelů na kole.

 

Inspirovali jsme se encyklikou papeže Františka - Laudato si. Jízdou na kole šetříme životní prostředí a zároveň si užijeme krásné okolí Hradce, uděláme něco pro své zdraví a seznámíme se spoustou zajímavých míst, lidí a myšlenek,“ říká organizátorka této akce Markéta Bělohlávková.

 

Naplánované jsou dvě trasy. Krátká trasa vede Hradcem Králové. Její délka je 21 km a každý si tuto trasu může projet individuálně. Je vhodná mimo jiné i pro rodiny s dětmi, protože ji lze kdykoliv přerušit. Pro ty, kteří ji projedou celou bude čekat v kostela Panny Marie na Velkém náměstí dáreček.

 

Delší trasa vede okolím Hradce Králové. Na trase 35 km je naplánována návštěva šesti kostelů. Vyrazíme se společně v 17 h. od katedrály Svatého Ducha.

V každém kostele je naplánován krátký program. V cíli cesty čeká cyklisty malé překvapení v podobě pohoštění a drobných dárečků.

 

Myšlenkou Noci kostelů je zprostředkovat široké veřejnost setkání s křesťanstvím, jeho kulturním dědictvím i myšlenkami prostřednictvím zážitků. A my si myslíme, že seznámit se s křesťanstvím se dá i skrze sport,“ říká koordinátorka Noci kostelů pro Královéhradeckou diecézi, Petra Kolčavová.

 

Pořadatelem Noci kostelů je Biskupství královéhradecké ve spolupráci s Ekumenickou radou církví. Akce je určena široké veřejnosti z Hradce Králové a okolí.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám