Zprávy

Kam vyrazit na Noc kostelů?

Kam vyrazit na Noc kostelů? Pastorační středisko královéhradeckého biskupství připravilo pro všechny zájemce poutnický pas s mapou a přehledem všech míst a programů při letošní Noci kostelů.


 

 

Srdečně zvu všechny kolemjdoucí do kostelů a kaplí v celé Královéhradecké diecézi. Chtěl bych je pozvat nejen do staveb krásných svou architekturou, ale i do prostor, které chrání a uchovávají nejposvátnější tajemství naší víry - Tělo a Krev Páně, Eucharistii. Právě její slavení a bezprostřední přítomnost všechny tyto chrámy posvěcuje. Ona je tím, co činí z chrámu či kostela ve světě jedinečné místo. Povaha tohoto tajemství však není taková, že by se skrývalo. Otevírá se každému, kdo se k němu chce svou duší přiblížit. Tajemné je tím, že se niterně dotýká samotného srdce člověka. Všem návštěvníkům "Noci kostelů" přeji pokojný čas v těchto posvátných prostorech, aby se s otevřeným kostelem otevřelo i jejich srdce Bohu. 

 

K tomu Vám ze srdce žehám od katedrály Svatého Ducha

Mons. Jan Vokál

biskup královéhradecký


 

Poutnický pas

 

 

Novinka - Noc kostelů na kole

Papež František a jeho encyklika Laudato si nás vybízí, abychom zacházeli s naší planetou uvážlivě. Říká, že láska nám byla vtisknuta do srdce, ale také do přírody kolem nás. Proto jsem také jako lidé přirozeně nastaveni prožívat a užívat věci společně.

 

Tyto myšlenky nás vedly k nápadu prožít letošní desáté výročí Noci kostelů trochu jinak; ekologicky a ve společenství a ještě k tomu udělat i něco málo pro své zdraví.

 

Proto jsme naplánovali cyklotrasu, na které nás čeká spousta zajímavých míst, lidí, programů i myšlenek.

 

Pojeďte si s námi prohlédnout přehlížené perly Hradce a jeho okolí a jak jinak, než typicky po hradeckém způsobu, na kole! Navštívíme několik vybraných kostelů a v každém z nich bude pro náš peleton připraven speciální program. Více informací v Poutnickém pasu.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám