Zprávy

Misijní karneval 2018 v Letohradě

Misijní karneval 2018 v Letohradě O tom, že se děti z Papežského misijního díla umí s ostatními dětmi a dospělými dobře bavit, se mohli přesvědčit návštěvníci Misijního karnevalu v Letohradě.

 

Pošesté pořádala Misijní klubka z Letohradu a ze Slatiny nad Zdobnicí Misijní karneval.

Vyzdobený sál misijními symboly místní Orlovny přivítal děti a rodiče nejen z Letohradu, ale také z Dolní Dobrouče, Dolní Čermné, Slatiny nad Zdobnicí, Dlouhoňovic, Hradce Králové a Nekoře. Začátek karnevalu patřil Hymně Papežského misijního díla dětí "Pošli mě, půjdu já", při které se mávalo papírovými srdíčky v barvách všech kontinentů. Pak už se  děti i dospělí s chutí zapojovali do připravených soutěží, tanců a her, nechyběla promenáda v maskách či ukazovací písničky. Moderování se již tradičně ujala diecézní ředitelka Papežských misijních děl v královéhradecké diecézi Bronislava Halbrštátová a svou návštěvou potěšil přítomné i národní ředitel PMD jáhen Leoš Halbrštát. 

 

S občerstvením pomáhaly maminky z obou Misijních klubek a tým starších děvčat, které pro letošní rok zvolily indiánské oblečení, nachystal akci nazvanou "Svým dárkem pomůžeš v misiích".  Každý účastník karnevalu si odnášel nějaký dárek domů a svým dobrovolným příspěvkem pomohl k výtěžku, který pomůže podpořit projekt papežských misií pro chudé děti v misiích. Radostnou atmosféru karnevalu dotvářejí fotografie,  které  přikládáme a těšíme se na další akce, kterými posilujeme naše společenství a můžeme pomáhat druhým.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Jediné, co potřebuji, je mít sama sebe ráda ještě víc než včera a přistupovat k sobě jako k člověku, který je hluboce milován.
Louise L. Hay

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám