Zprávy

Misijní karneval 2018 v Letohradě

Misijní karneval 2018 v Letohradě O tom, že se děti z Papežského misijního díla umí s ostatními dětmi a dospělými dobře bavit, se mohli přesvědčit návštěvníci Misijního karnevalu v Letohradě.

 

Pošesté pořádala Misijní klubka z Letohradu a ze Slatiny nad Zdobnicí Misijní karneval.

Vyzdobený sál misijními symboly místní Orlovny přivítal děti a rodiče nejen z Letohradu, ale také z Dolní Dobrouče, Dolní Čermné, Slatiny nad Zdobnicí, Dlouhoňovic, Hradce Králové a Nekoře. Začátek karnevalu patřil Hymně Papežského misijního díla dětí "Pošli mě, půjdu já", při které se mávalo papírovými srdíčky v barvách všech kontinentů. Pak už se  děti i dospělí s chutí zapojovali do připravených soutěží, tanců a her, nechyběla promenáda v maskách či ukazovací písničky. Moderování se již tradičně ujala diecézní ředitelka Papežských misijních děl v královéhradecké diecézi Bronislava Halbrštátová a svou návštěvou potěšil přítomné i národní ředitel PMD jáhen Leoš Halbrštát. 

 

S občerstvením pomáhaly maminky z obou Misijních klubek a tým starších děvčat, které pro letošní rok zvolily indiánské oblečení, nachystal akci nazvanou "Svým dárkem pomůžeš v misiích".  Každý účastník karnevalu si odnášel nějaký dárek domů a svým dobrovolným příspěvkem pomohl k výtěžku, který pomůže podpořit projekt papežských misií pro chudé děti v misiích. Radostnou atmosféru karnevalu dotvářejí fotografie,  které  přikládáme a těšíme se na další akce, kterými posilujeme naše společenství a můžeme pomáhat druhým.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Pravou lásku máš tehdy, když tě trápení druhého nechává lhostejným.
Vojtěch Kodet

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám