Zprávy

Eros a jeho poslání

Eros a  jeho poslání Víkend v duchu partnerských vztahů proběhnul v Diecézním centru mládeže Vesmír.

 

Téma Eros a jeho poslání bylo otevřeno všem, kdo hledají odpověď na to, co je to láska, a co dělat, čeho si v období známosti všímat, aby zamilovanost měla šanci v budoucnosti přerůstat v krásnou zralou manželskou lásku. K tomu je však zapotřebí stavět na dobrých, pevných základech a ne na písku.

 

Víkendem mladé lidí z různých míst Čech i Moravy provázeli o. Stanislav Tomšíček a manželé Blažkovi. Pomocí schématu lásky, krátkých ukázek z filmů, obrázků, příběhů i vtipů, svědectví, příkladů z praxe, aktivit a skupinových diskuzí bylo možné porozumět tomu, jak vznikají city a zalíbení, jak se probouzí touha, kterou úmysl proměňuje až k reálnému prožívání lásky.

 

Petra část víkendu popsala takto: Bylo nám ukázáno (nejen na grafickém znázornění), jak vzniká zamilovanost, často bez našeho vědomí, a našimi úmysly se může změnit v reálný vztah. Tím, že budeme chtít dobro toho druhého, je možné naplnit manželský vztah a prožívat blízkost Boha skrze tento vztah. Často jsme se rozdělovali do tří skupinek a dostali otázky, nad kterými jsme přemýšleli a diskutovali. V sobotu odpoledne jsme ve skupinkách dokonce malovali vlastní postavu v životní velikosti a zamýšleli se nad darem našeho těla. Na konci programu o vztazích nám Libor přečetl příběh Malého prince a lišky a tak jsme znovu slyšeli, co je důležité a pravdy, které se zapomínají. Při sobotní večerní adoraci byl čas předat Pánu vše, co jsme za víkend prožili a slyšeli.  Foto zde.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám