Zprávy

Mladí putovali do Králík

Mladí putovali do Králík Pouť proběhla poslední říjnový víkend na Hoře Matky Boží u Králík s poděkováním za Celostátní setkání mládeže v Olomouci.

 

Závěr října patří tradičně podzimním prázdninám. Letos jsme se společně s DCŽM Vesmír rozhodli přesunout centrum dění podzimního volna z Orlických hor na Horu Matky Boží u Králík.

 

Horu Matky Boží u Králík, kterou zmiňujeme celým názvem pro jistotu podruhé (a ještě jednou ji zmíníme později), navštívilo ve dnech 27. – 28. 10. 2017 téměř dvě stě mladých lidí. Jejich cílem se nestalo pouze toto poutní místo, ale i prožití dvou dnů, které byly věnovány na poděkování za CSM Olomouc 2017. Dosáhnutí těchto cílů nebylo vzhledem k počasí úplně snadné. Mladí lidé z různých koutů naší diecéze putovali několik dní pěšky nebo na kole a zakoušeli permanentní mokro. Náš přípravný tým se proto snažil chladné zdi kláštera vyhřát nejen teplem a suchem, ale i vůní čaje a kávy, kterou s láskou připravoval perfektní tým kavárníků pod vedením Františka.

 

Přestože většina poutníků přišla opravdu promočená, jejich entuziasmus byl nevyčerpatelný. Celý páteční večer jsme strávili v kostele na koncertě kapely KaPři, který nás příjemně povzbudil do celonoční adorace.

 

V sobotu jsme se v rámci hry přenesli v čase i prostoru a zavítali zpátky do Olomouce. Jednotlivá stanoviště byla paralelou k místům v Olomouci, kde probíhalo v létě jedno z nejkrásnějších setkání. Vzpomínání na velkolepé CSM završil film Nebojte se. Heslo tohoto filmu nás provázelo dalším programem. Zakončili jsme společně modlitbu Růžence mládeže, kterou jsme v naší diecézi začali už v dubnu na Diecézním setkání mládeže. Byli jsme rádi, že závěrečnou mši svatou celebroval Mons. Josef Kajnek a prožil tak s námi vrchol této mlhavě promočené, přesto vydařené poutě.

 

Šťastná pouť by nebyla šťastnou poutí bez tolika odvážných mladých lidí, kteří i přes šťavnaté počasí a zajížďku přes Králíky u Nového Bydžova nakonec našli tu správnou Horu Matky Boží u Králík a společně dotvořili něco, na co budeme rádi vzpomínat. Děkujeme, že jste putovali s námi. Fotogalerie

 

Vedoucí kanceláře Diecézního centra pro mládež Tereza Macková

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Nejdůležitější součástí našeho zavazadla je radostné srdce.
H. Löns

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám