Zprávy

Diecéze má pět novokněží

Diecéze má pět novokněží Biskup Jan Vokál vysvětil pětici mladých mužů, kteří po šestileté formaci v kněžském semináři a roční jáhenské službě řekli Bohu definitivní ANO.

 

Biskup Jan na úvod slavnosti připomněl, že Kristus si sám volí svoje kněze. Svátostí svěcení jsou pak připodobněni Kristu, který jim navždy promění jejich duši. 

Homilii začal připomínkou, že ve stejné chvíli papež František otevírá svoji liturgii ve Fatimě, při které bude svatořečit dva malé pasáčky, kterým se před 100 lety zjevila Panna Maria. Doporučil tak všem kněžím a zvláště těm, které přijal dnes do kněžského společenství, aby si ve svém povolání zamilovali Matku Boží: "Ona je pramenem a iniciátorem kněžského povolání. Dostalo se jí takové milosti, že se pod jejíma nohama zatřáslo nebe i země. A to pro to, že řekla Fiat a vše konala s radostí, bez ohledu na bolest, kterou jí přinesla smrt jejího syna."

 

Dále biskup Jan zmínil slova, která zazněla ze svatopetrského náměstí: "Přimkněte se k Marii a nemusíte se ničeho bát. Ona vám bude průvodkyní." A citoval i svatého Jana Pavla II., který řekl, že eucharistie je zdrojem kněžství a Panna Maria je paní eucharistie.

 

Svěcení pěti kněží se zúčastnilo velké množství lidí, kteří zcela naplnili katedrálu Svatého Ducha. Podpořit novokněze přišla i stovka diecézních kněží. Také oni si připomněli, že v den svého svěcení obětovali sami sebe pro ty, ke kterým byli posláni. 

 

Fotogalerie

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Život není černobílý, ani lidé kolem nás; jen ke své škodě občas trpíme černobílým viděním.
Vojtěch Kodet

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám