Zprávy

Svatovojtěšská pouť v Libici nad Cidlinou

Svatovojtěšská pouť v Libici nad Cidlinou Do Libice nad Cidlinou, rodiště svatého Vojtěcha a patrona diecéze, zamířili poutníci na diecézní pouť.

 

Fotogalerie

Program diecézní Svatovojtěšské poutě na Libici uvedly v sobotu 22. dubna v kostele sv. Vojtěcha, patnáct minut po deváté hodině, litanie k národním patronům. S úderem desáté hodiny zahájil pontifikální mši svatou královéhradecký biskup Jan Vokál. Kázání pak pronesl Prof. Petr Piťha, kněz, bývalý ministr školství a také ten, kdo stál po listopadové revoluci r. 1989 za Desetiletím duchovní obnovy národa. Ve své promluvě se zamyslel nad pojmem dobrý pastýř, dále i nad učiteli a rodiči. Z úst P. Piťhy mimo jiné zaznělo: "Během staletí lidstvo sv. Vojtěchovi mnohokrát ublížilo. A on nás přesto neopustil. Dnes tady stojí mezi námi. Nemusíme mu říkat, co čekáme my od něho, to on dobře ví. Ptejme se však na to, co sv. Vojtěch čeká od nás."

 

Po mši svaté vyšli poutníci liturgickým průvodem od kostela modlitební cestou na Slavníkovské Hradiště ke společné modlitbě za Královéhradeckou diecézi a nová duchovní povolání. Biskup Jan vzpomenul na chvíli, kdy bylo Hradiště požehnané Janem Pavlem II. před 20 lety. Královéhradecký biskup pro dnešní slavnostní bohoslužbu oblékl ornát, ve kterém Jan Pavel II. před dvaceti lety sloužil mši svatou na Velkém náměstí v Hradci Králové. Ornát posléze papež daroval diecézi. 

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Nad všemi mlhami našeho života svítí světlo Ježíšovy neochvějné lásky a věrnosti.
Vojtěch Kodet

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám