Zprávy

Večer mladých premiérově ve Vrchlabí

Večer mladých premiérově ve Vrchlabí V sobotu odpoledne se poprvé mládež z vikariátu Jičín a Jilemnice společně setkala na faře ve Vrchlabí.

 

Program začal v kapli odpolední mší svatou, kterou mladí oživili kytarou a zpěvem. Bohoslužbu sloužil místní kněz otec Jiří Šlégr společně s kaplanem pro mládež P. Mariuszem Robakem. Po mši svaté už byl čas na večeři, tak jsme se posilnili, vzájemně představili a konečně  následovalo zajímavé povídání otce Jiřího o jeho bohatých zkušenostech z misií, na které jsme se moc těšili. Když už jsme vyčerpali všechny dotazy a prohlédli si netradiční suvenýry, které si P. Šlégr přivezl z různých koutů světa, společně jsme shlédli film The ecounter. Film byl velice krásný a vedl člověka k zamyšlení nad sebou samým, a tak věříme, že si každý z tohoto večera odnesl hluboké zážitky.

 

Setkání se zúčastnilo okolo 30 mladých, z nichž 13 na faře přespalo a zakončilo akci účastí na ranní bohoslužbě, v jejímž závěru také zahráli a zazpívali. A pak už se všichni rozjeli do svých domovů. Všem co dorazili, moc děkujeme, společně jsme vytvořili krásné společenství! Zvláštní dík patří otci Jiřímu za jeho krásná slova, přijetí a pohostinství. A také abychom nezapomněli, poděkujme Pánu, že jsme tu mohli být! Věříme a těšíme se, že se večery mladých budou konat častěji.

(Jenda Tomáš & Lída Gazdová)

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Kdo jednou našel sám sebe, nemůže už nikdy na tomto světě ztratit.
Stefan Zweig

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám