Zprávy

Večer mladých premiérově ve Vrchlabí

Večer mladých premiérově ve Vrchlabí V sobotu odpoledne se poprvé mládež z vikariátu Jičín a Jilemnice společně setkala na faře ve Vrchlabí.

 

Program začal v kapli odpolední mší svatou, kterou mladí oživili kytarou a zpěvem. Bohoslužbu sloužil místní kněz otec Jiří Šlégr společně s kaplanem pro mládež P. Mariuszem Robakem. Po mši svaté už byl čas na večeři, tak jsme se posilnili, vzájemně představili a konečně  následovalo zajímavé povídání otce Jiřího o jeho bohatých zkušenostech z misií, na které jsme se moc těšili. Když už jsme vyčerpali všechny dotazy a prohlédli si netradiční suvenýry, které si P. Šlégr přivezl z různých koutů světa, společně jsme shlédli film The ecounter. Film byl velice krásný a vedl člověka k zamyšlení nad sebou samým, a tak věříme, že si každý z tohoto večera odnesl hluboké zážitky.

 

Setkání se zúčastnilo okolo 30 mladých, z nichž 13 na faře přespalo a zakončilo akci účastí na ranní bohoslužbě, v jejímž závěru také zahráli a zazpívali. A pak už se všichni rozjeli do svých domovů. Všem co dorazili, moc děkujeme, společně jsme vytvořili krásné společenství! Zvláštní dík patří otci Jiřímu za jeho krásná slova, přijetí a pohostinství. A také abychom nezapomněli, poděkujme Pánu, že jsme tu mohli být! Věříme a těšíme se, že se večery mladých budou konat častěji.

(Jenda Tomáš & Lída Gazdová)

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Myslet lze jen rozumem, ale chápat jen srdcem.
Joseph Addison

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám