Zprávy

V hradecké nemocnici pomáhají dobrovolníci

V hradecké nemocnici pomáhají dobrovolníci Na interních klinikách Fakultní nemocnice Hradec Králové působí první dobrovolníci, kteří pomáhají pacientům. Zapojit se mohou i další.
 
Dobrovolníci se na II. a III. interní klinice hradecké Fakultní nemocnice snaží ulehčit a zpříjemnit čas pacientům čas. Jejich pomoc je různorodá - drobné nákupy, předčítání z knih a časopisů, rozhovor nebo procházky v nemocničním areálu. Dobrovolníky k pacientům vysílá Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec Králové. Zapojit se mohou i další.
 

Mezi dobrovolníky jsou studenti i pracující, lidé mladší i starší, převážně ženy, ale také muži. Pacientům pomáhají dobrovolně ve svém volném čase a bez nároku na odměnu. A co zájemce o dobrovolnictví motivuje a co jim tato služba přináší? "Ráda pomáhám druhým lidem", "Chci být v životě užitečná a nápomocná", "Nejraději trávím čas s druhými lidmi", "Chci smysluplně využívat svůj volný čas" - to jsou nejčastější odpovědi našich dobrovolníků. 

 

Dobrovolník prochází oddělení, představí se novým pacientům, nabídne drobnou pomoc či svoji společnost. Někdy vidí „svého“ člověka jen jednou, protože je brzy propuštěn, jindy dochází k témuž pacientovi delší dobu. Většinou je jeho společnost vítaná. Přítomnost dobrovolníků vítá i personál oddělení. Vždyť přispívají k duševní pohodě těch, kdo se léčí, a ta je při uzdravování velmi potřebná.

 

Máte zájem o dobrovolnictví v nemocnici? Pak kontaktujte Dobrovolnické centrum Diecézní charity Hradec Králové, Šafaříkova 666/9 (YMCA), tel.: 492 604 945 nebo 731 402 209, email: dobrovolnici (zavináč) hk.caritas.cz. Dobrovolnické centrum vám poskytne informace i potřebné zaškolení, pokud byste se sami chtěli stát dobrovolníky.

Více také zde.

 

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Dej každému dni šanci, aby se stal nejkrásnějším dnem tvého života.
Mark Twain

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám