Biblický okruh Ománem

01. 04. 2019 - 10. 04. 2019

Typ akce: Poutě
Obec - místo konání: Salalah aj. - Omán
Organizační kontakt: 495 063 661, 737 215 328

Lákají vás daleké destinace? Vydejte se s námi do nádherného Ománu, úchvatné biblické země! Co vše vás během programu čeká a nemine? Návštěva hrobky Joba, putování po stopách Tří králů a královny ze Sáby, opojná vůně kadidla, dechberoucí horské scenérie, relax v hotelu u moře a mnohem víc...

 

TERMÍN: 1. 4. - 10. 4. 2019

 

CENA VČETNĚ TAX: 54.990,- Kč

 

First Minute cena včetně tax platná do 15. 12. 2018: 53.990,- Kč

 

ODLET: 1. 4. 2019 z Prahy z letiště Václava Havla do Salály

 

PŘÍLET: 10. 4. 2019 do Prahy na letiště Václava Havla

 

PROGRAM: 8 pobytových dnů v oblasti kolem druhého největšího města Ománu - Salály. Tato oblast je během letních měsíců vyhlášenou rekreační oblastí pro rozpálený Arabský poloostrov, zasahují sem i monzunové deště a mění Dhofarskou vysočinu v zelenou oázu plnou divokých řek a vodopádů, toto období má arabské označení khareef a místní   o něm básní se zasněným pohledem, po zbytek roku se krajina s proschlou vegetací výrazně liší od zbytku země a je zde co objevovat.

 

UBYTOVÁNÍ: 7x v Salále v *** hotelu s polopenzí, ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových pokojích

 

PŘEPRAVA: letecky z Prahy do Salály a zpět, po Ománu doprava turistickým minibusem

 

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Salála - Praha, transfer z/na letiště v Ománu, dopravu po Ománu turistickým klimatizovaným minibusem, letištní bezpečnostní taxy, palivový příplatek, 7x ubytování v *** hotelu s polopenzí, poslední den vyklizení pokojů do 19:00 hodin, závěrečná večeře v tradiční ománské restauraci, (snídaně již hned v den příletu a večeře před odletem), pojištění léčebných výloh v zahraničí, servis místního průvodce, technický servis českého průvodce + tlumočení, zákonné pojištění CK proti úpadku

 

CENA NEZAHRNUJE: 110,- USD/os. - platí se až v Ománu - pokrývá platby za vstupy do vybraných objektů, spropitné na hotel, pro řidiče autobusu, průvodce, poplatek za vstupní vízum - vízum se vyřizuje elektronicky před odjezdem, s vyřízením víza vám pomůžeme a včas sdělíme bližší informace, připojištění proti storno poplatkům (nepovinné) - 1 110,-Kč/os./pobyt, v případě zájmu je nutné částku uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky na vyžádání), minimální počet účastníků: 15

 

POKYNY: Vážným zájemcům zašleme smlouvu o zájezdu s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je třeba zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu - poštou, oskenovanou emailem, nebo faxem a uhradit zálohu v minimální výši v minimální výši 25 000,- Kč/os. (pro úhradu v Kč) nebo 1 000,- €/os. (pro úhradu v eurech), po připsání platby vám bude zaslána potvrzená kopie. Doplatek do celkové ceny zájezdu prosíme uhradit nejpozději do 15. 2. 2019, minimální platnost cestovního dokladu 6 měsíců po návratu - striktně vyžadováno, cena zájezdu je kalkulována do 22,- Kč/USD a do 25,- Kč/EURO.

 

DOPORUČENÍ: Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200,- USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28-30°C. Upozorňujeme, že v pase nesmí být razítko z Izraele! Pro zahraniční turisty jsou cesty do Ománu bezrizikové.

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů), na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni vaším průvodcem.

 

PŘEDPOKLÁDANÝ DENNÍ PROGRAM ZÁJEZDU DO OMÁNU:

1. den (1. 4.): Odlet z Prahy z letiště Václava Havla do Salály v 17:10 hod. s přestupem v katarském Dauhá.

2. den (2. 4.): V brzkých ranních hodinách (6:35 hod.) přílet do Ománu, přejezd na hotel, cca v 8:00 hod. snídaně a poté volný program, relax, koupání, šnorchlování, po poledni ubytování, večeře na hotelu, nocleh.

3. den (3. 4.): Snídaně, prohlídka města Salalah v doprovodu průvodce, návštěva nejvýznamnějších památek města - např. muzeum Al Baleed, Sultánův palác zvenku (palác není bohužel přístupný), návštěva tradičního ománského tržiště - súku, večeře, nocleh.

4. den (4. 4.): Snídaně, odjezd na program, po cestě zastávka v údolí Darbat - nejkrásnější místo pro milovníky horských scenérií, je to jedno z nejnavštěvovanějších údolí v oblasti Dhofaru, lze vidět velbloudy a jiná zvířata, která se pasou po travnatých loukách a plantážích, odpoledne prohlídka Sumhuram - fascinující archeologický park, který je součástí muzea a součástí archeologického naleziště, malé opevněné město založené jako základna pro království Ḥaḑramawt, tato oblast byla v dávném období hlavním zdrojem kadidla, a její osídlení bylo částečně motivováno touhou krále ovládat výrobu této cenné komodity. Podle legendy se zde nacházel legendární palác královny Sáby. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

5. den (5. 4.): Snídaně, odjezd na celodenní program - přírodní prameny Ayn Razat, které jsou oblíbeným piknikovým místem, ukryté v bujných lesích, bohatě zásobované podzemní vodou, stejně jako většina veřejných parků v Ománu je to malý, ale krásně udržovaný park, pohoří Qara - pohoří ve tvaru půlměsíce, s příchodem monzunového období (od června do září) se z mraků sráží tropický déšť (Khareef), který přeměňuje vegetaci a oblast se zbarví do smaragdové zelené. Přejezd malebnou krajinou až k Jobově hrobce - Job se objevuje v Bibli, Koránu i Tóře, známý svou zbožností. Pláž Al Mughsail - pravděpodobně nejznámější turistická atrakce v Dhofaru, úchvatné místo, kde se modré vody setkávají s bílým pískem, pláž je po obou stranách lemována horami, cestou směrem k západní hranici Ománu lze vidět kadidlovníky rostoucí v jejich přirozeném prostředí - destilací se z pryskyřice získává cenný kadidlovníkový olej používaný v aromaterapii. Legenda vypráví o setkání tří biblických králů před 2 tisíci lety, kteří odtud odvezli kadidlo a myrhu do Betléma. Krátká procházka údolím, cestou zpět zastávka v laguně pláže Mughsail, kde lze vidět plameňáky, návrat na hotel, večeře, nocleh.

6. den (6. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, možnost zajištění fakultativního výletu, večeře, nocleh.

7. den (7. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, možnost zajištění fakultativního výletu, večeře, nocleh.

8. den (8. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, večeře, nocleh.

9. den (9. 4.): Snídaně, volný den - individuální program - relax u moře, koupání, případně šnorchlování, v 19:00 hod. vyklizení pokojů, odjezd na tradiční ománskou večeři do lokální restaurace, před půlnoci odjezd na letiště.

10. den (10. 4.): ve 4:45 hod. ráno odlet zpět do ČR s příletem do Prahy ve 13:10 hod.

 

CK si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní), reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek. U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.

 

PŘIHLÁŠKY: Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 737 215 328, 495 063 661, e-mail: dcs (zavináč) bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
Žádat po Bohu, aby se zjevil, je jako chtít, aby se nůž sám řízl nebo zub kousl.
Anthony de Mello, SJ

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám