Nová Paka: Setkání s Marií Svatošovou a Alešem Palánem

15. 11. 2018 18:00

Typ akce: Přednášky
Obec - místo konání: Nová Paka - Kino
Organizační kontakt: Knihkupectví Nová Paka: nova.paka@kna.cz

Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem v Nové Pace

    Ve čtvrtek 15. listopadu od 18 hodin bude kino v Nové Pace místem jedinečné akce. Důvodem bude vydání úžasné knihy rozhovorů dvou  známých a zkušených autorů – MUDr. Marie Svatošové a Aleše Palán: „Neboj se vrátit domů“.

       MUDr. Marie Svatošová  před lety přišla s myšlenkou hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo v Červeném Kostelci iniciovala první český hospic. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jaký na ni měl P. Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan clubu. Její knihy Až k prolití krve, Náhody a náhodičky či Hospice a umění doprovázet se staly bestsellery. Marie Svatošová je držitelkou několika státních vyznamenání.
V mnoha hospicích najdeme citát: „Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku Marie Svatošová dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.

     Aleš Palán (1965 v Jihlavě), publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů. Za průvodce brněnským Bronxem Bronx, získal spolu s Kateřinou Šedou ocenění Magnesia Litera. Za rozhovory  bratry Floriánovými Být dlužen za duši a románem Ratajský les byl na tuto cenu nominován. Za knihu rozhovorů s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami obdržel cenu českého literárního fondu. Některé Palánovy byly přeloženy do angličtiny, němčiny a japonštiny. V současné době je velmi populární jeho kniha o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině. Aleš Palán je ředitelem nakladatelství Kalich.

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den
"Hospodine mauč nás počítat naše dny, ať dojdeme moudrosti srdce!"
Žl 90,12

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám