Nová Paka: Setkání s Marií Svatošovou a Alešem Palánem

15. 11. 2018 18:00

Typ akce: Přednášky
Obec - místo konání: Nová Paka - Kino
Organizační kontakt: Knihkupectví Nová Paka: nova.paka@kna.cz

Setkání s autory MUDr. Marií Svatošovou a Alešem Palánem v Nové Pace

    Ve čtvrtek 15. listopadu od 18 hodin bude kino v Nové Pace místem jedinečné akce. Důvodem bude vydání úžasné knihy rozhovorů dvou  známých a zkušených autorů – MUDr. Marie Svatošové a Aleše Palán: „Neboj se vrátit domů“.

       MUDr. Marie Svatošová  před lety přišla s myšlenkou hospicové paliativní péče. Byla to ona, kdo v Červeném Kostelci iniciovala první český hospic. A je to stále ona, kdo neúnavně jezdí po republice s hospicovými přednáškami a je rádkyní hospicům nově vznikajícím. Marie Svatošová v knize mluví také o své rodině, studiu medicíny, vlivu, jaký na ni měl P. Ladislav Kubíček či o svém trapistickém fan clubu. Její knihy Až k prolití krve, Náhody a náhodičky či Hospice a umění doprovázet se staly bestsellery. Marie Svatošová je držitelkou několika státních vyznamenání.
V mnoha hospicích najdeme citát: „Našim cílem je naplnit dny životem, nikoliv život dny.“ Autorka tohoto výroku Marie Svatošová dokázala životem naplnit celý svůj život. A nejen životem, také smyslem a neokázalou službou.

     Aleš Palán (1965 v Jihlavě), publicista, spisovatel, autor čtyř desítek knižních titulů. Za průvodce brněnským Bronxem Bronx, získal spolu s Kateřinou Šedou ocenění Magnesia Litera. Za rozhovory  bratry Floriánovými Být dlužen za duši a románem Ratajský les byl na tuto cenu nominován. Za knihu rozhovorů s bratry Reynkovými Kdo chodí tmami obdržel cenu českého literárního fondu. Některé Palánovy byly přeloženy do angličtiny, němčiny a japonštiny. V současné době je velmi populární jeho kniha o šumavských samotářích Raději zešílet v divočině. Aleš Palán je ředitelem nakladatelství Kalich.

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám