Zájezd do Říma s pobytem na termálním ostrově Ischia

09. 11. 2018 - 16. 11. 2018

Typ akce: Poutě
Obec - místo konání: Řím, ostrov Ischia - Itálie

Zveme vás na letecký zájezd do Říma s pobytem na termálním ostrově Ischia, který se uskuteční v termínu 9. - 16. 11. 2018. Prozkoumejte s námi věčné město Řím, setkejte se s papežem Františkem na Svatopetrském náměstí a odpočiňte si na termálním ostrově Ischia. Zájezd je letecky z Prahy s ubytováním v pěkném hotelu v centru Říma a kvalitním hotelu na Ischii. Do 14. 9. 2018 navíc sleva 500,- Kč/osoba za včasné přihlášení.

 

Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové

zve seniory a další zájemce na

 

Zájezd do Říma s pobytem na termálním ostrově Ischia

Termín: 9. 11. - 16. 11. 2018

 

Cena: 20.900,- Kč

 

V ceně je zahrnuto: letenka Praha - Řím - Praha, 3x ubytování v 3* hotelu se snídaní v centru Říma, 4x ubytování v 4* hotelu se snídaní v Ischia Ponte, transfer z letiště v Římě na hotel, transfer z Říma do přístavu v Neapoli a zpět, trajekt na Ischii a zpět, transfer z přístavu na hotel na Ischii a zpět, pojištění léčebných výloh v zahraničí, průvodce (kněz)

 

V ceně není zahrnuto: městská taxa - platí se na místě, vstupy, místní doprava v Římě - jízdenky na metro (1 lístek 100 min. - 1,50 €, celodenní 7,- €, pojištění storna zájezdu: krytí do výše 80% stornopoplatku stojí 430,- Kč/osoba (nepovinné; v případě zájmu nutno objednat při přihlašování)

 

Program zájezdu:

 

1. den: Setkání skupiny na letišti Václava Havla v Praze cca v 10:00 hodin, odlet do Říma. Po příletu transfer do centra, ubytování. Prohlídku věčného města zahájíme návštěvou antických památek - Koloseum, Forum Romanum, Trajánovo fórum, Kapitol, Piazza Venezia. Dále zhlédneme nejznámější římská náměstí a fontány včetně fontány di Trevi. Návrat na hotel, ubytování.

 

2. den: Po snídani budeme putovat po stopách prvních křesťanů. Navštívíme kostelík Domine quo vadis - na křižovatce Via Appia Antica a Via Adreatina, postavený na místě, kde se Ježíš zjevil sv. Petrovi. Pokračování po Via Appia Antica - nejdůležitější dopravní tepně celého římského impéria - po známé historické cestě, po níž směřoval do Říma sv. Pavel. Prohlédneme si také katakomby sv. Domitilly. Vrcholem dne bude návštěva baziliky San Paolo fuori le Mura (Sv. Pavla za hradbami) s hrobem velkého světce apoštola Pavla.

 

3. den: Snídaně. Naším cílem bude Vatikán, nejmenší plně suverénní stát na světě. Návštěva baziliky sv. Petra (hrob sv. Petra, sv. Jana Pavla II. a dalších papežů, kardinálů a římských mučedníků). Fakultativně možnost výstupu na kopuli baziliky s úchvatným výhledem na věčné město. V poledne modlitba Anděl Páně na náměstí sv. Petra s papežem Františkem a apoštolské požehnání. Odpoledne procházka k Andělskému hradu (prohlídka zvenku) - původně Hadriánovo mauzoleum, později papežská pevnost spojená chodbou v hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení. V současnosti vojenské muzeum. Andělský most přes Tiberu - třetí nejdelší řeku v Itálii. Poté navštívíme Piazza Navona - podlouhlé barokní náměstí stojící na místě starověkého stadionu. Pokračovat budeme do baziliky Santa Maria Maggiore, jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších mariánských chrámů na světě. Původní bazilika byla postavena ve 4. století. V roce 867 papež Hadrián II. v chrámu za přítomnosti sv. Cyrila a sv. Metoda položil na hlavní oltář slovanské bohoslužebné knihy a tak schválil staroslovenštinu jako liturgický jazyk. Lateránská bazilika - první sídlo papežů, Svaté schody, které dala přinést sv. Helena z Jeruzaléma do Říma. Ubytování.

 

4. den: Po snídani odjedeme autobusem do Neapole, dále  budeme pokračovat trajektem na ostrov Ischia, ubytování v hotelu - můžete zde využít sluneční terasu, vnitřní termální bazén, whirlpool.

 

5. - 7. den: Celodenní odpočinek na ostrově Ischia.

 

Ostrov Ischia je od Neapole vzdálen přibližně 30 km. Je známý díky svým termálním pramenům, krásné přírodě a okolnímu moři. Ischia je malý ostrov sopečného původu v Neapolském zálivu. Už od starověku oplývá léčivými termálními prameny. Ty jsou využívány v četných lázních, ale i při procházce ostrovem lze narazit na trhliny a jámy v terénu, které vypouštějí teplé páry a termální vodu. V okolí pramenů se soustřeďují lázeňské komplexy, které těží i z místního termálního bahna, jež je mimořádně bohaté na minerály. Významným obchodním městem ostrova je pobřežní město Ischia, hlavně jeho moderní část Ischia Porto. Historická část města se nazývá Ischia Ponte a soustřeďuje se kolem mostu, který spojuje ostrov s pevností Castello Aragonese. Pevnost je postavena na samostatném malém ostrůvku a většina jeho staveb pochází z přelomu 14. a 15. století. Pevnost je zpřístupněna turistům a můžete zde vidět mnoho zajímavostí jako klášter, krypty, zahrady nebo věznici. V komplexu je také několik pěkných terasovitých kaváren s pěkným výhledem. Město Ischia i pevnost se nacházejí na východním pobřeží ostrova.

 

8. den: Trajektem se vrátíme do Neapole, následně je zajištěn transfer autobusem na letiště Fiumicino v Římě. Odlet do Prahy.

 

Přihlášky a informace:

 

Diecézní centrum pro seniory, Velké nám. 32, 500 03 Hradec Králové, telefon: 737 215 328, 495 063 661, e-mail: dcs (zavináč) bihk.cz, web: www.dcshk.cz, www.simeon.cz. Těšíme se na setkání s vámi!

Kalendárium

Myšlenka pro dnešní den

 

Kontakt

BISKUPSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉ

Velké náměstí 35
500 01 Hradec Králové
tel.: +420 495 063 611

fax: +420 495 512 850

 

IČ: 00 44 51 34
DIČ: CZ 00 44 51 34  

číslo účtu: 1006010044/5500

 

Tiskový mluvčí

» Napište nám